Rekonstrukce koupelny

Koupili jste si starší byt a plánujete jeho přestavbu v moderním duchu? Nelíbí se vám současný stav koupelny a vůbec celého bytového jádra? Netroufáte si na přestavbu svépomocí? Potom jsme zde my a rádi vám nabídneme naše služby. Provádíme kompletní rekonstrukce bytů, samotných koupelen i dalších jednotlivých částí nemovitostí.

Proč začít plánovat rekonstrukci koupelny?

Koupelna vůbec nemusí být v dezolátním stavu, abyste začali uvažovat o její rekonstrukci. Častým důvodem bývá například změna dispozic bytu a s tím spojený plán na rozšíření této místnosti. Ve starších bytech bývá koupelna vtěsnána do opravdu miniaturního prostoru. To pochopitelně dnešním požadavkům na vyšší pohodlí nevyhovuje. Přejete si například tedy pořídit větší vanu? Raději byste měli v koupelně sprchu a více prostoru na pračku, sušičku a podobně? Toho všeho můžete dosáhnout během přibližně dvoutýdenní rekonstrukce, během které dojde i k výměně stávajících rozvodů vody či odpadů.

Jak bude probíhat samotná rekonstrukce?

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny a neumíte si představit, jak vše proběhne? Rádi vás s přibližným postupem seznámíme. Nejprve musí pochopitelně dojít k odstranění původních obkladů, vybourání staré vany a k odkrytí stávajících rozvodů vody, odpadů a pravděpodobně i elektřiny.

Následně dojde k přesnému rozměření koupelny, vytvoření nových rozvodů a poté se přistoupí k dalším stavebním úpravám. Vyzdí se požadované odkládací pultíky či podobné věci. Celá rekonstrukce poté pokračuje obložením stěn a položením dlažby až k místům s plánovanou vanou či sprchovým koutem. Následuje usazení těchto prvků a obložení jejich podezdívky, pokud tedy nějaká je.

Rekonstrukce končí osazením poliček či „galérky“

Zdálo by se, že výše popsaný postup popisuje celou rekonstrukci od začátku až do konce. Ovšem nějaké úkony přeci jen ještě zbývají. Žádná koupelna se neobejde bez úložných prostor, jakými jsou například koupelnové skříňky se zrcadlem umístěné nad umyvadlem (takzvané „galérky“) či poličky na hygienické potřeby. Jejich osazením je celá rekonstrukce koupelny dokončena a místnost je připravena k předání investorovi.

Rekonstrukce-koupelny.jpg